Dlaczego katedra ? - Blog - Jednak Fotografia 4

Przejdź do treści

Menu główne:

Dlaczego katedra ?

Jednak Fotografia 4
Opublikowany przez w moje miasto ·
Tags: katedraWNMPwSosnowcu.pożar
To nie miało być tak. Mój pierwotny projekt miał dotyczyć wybranych najciekawszych świątyń Diecezji Sosnowieckiej. Plany tego projektu powstały już na początku 2016 roku. Jednak nie zawsze to, co sobie zaplanuje wychodzi. I tak też się stało tym razem. Zbyt obszerny materiał i teren spowodował spore przeszkody techniczne, które wpłynęły na odłożenie projektu w czasie.  Jednak nie poniechałem tego projektu i sądzę, że jeszcze do niego wrócę.

Chciałem sobie jednak powetować obecną porażkę zamieszczeniem na tej witrynie choć drobnego ułamka tamtego pomysłu. I tak też teraz czynię. Dodałem do witryny osobną stronę o sosnowieckiej katedrze.  W Sosnowieckiej Diecezji jest wiele wspaniałych i zabytkowych świątyń niejednokrotnie starszych od świątyni w Sosnowcu.  Jednak postanowiłem zaprezentować tutaj właśnie katedrę, chyba dlatego, że miałem już większość materiałów potrzebnych do publikacji. Sądzę, że Katedra WNMP w Sosnowcu jest jak najbardziej warta, żeby o niej mówić i żeby ją poznawać. Postanowiłem wszystkim zainteresowanym to ułatwić, co niniejszym czynię.

Dodam jeszcze, że po pamiętnym pożarze katedry w 2014 roku, świątynia już odzyskała swój blask. Dzięki usilnym staraniom księdza proboszcza  Jana Gaika i ludzi dobrej woli. Wszystkie zniszczenia zostały usunięte i naprawione. Wymienię choćby nowy dach, nową instalację elektryczną, odnowioną malaturę na stropie szczególnie w nawie głównej i odnowione oświetlenie. Prace zresztą jeszcze dalej trwają. A jak w takim razie katedra wygląda w dniu dzisiejszym ? Żeby to zobaczyć, zapraszam do odwiedzenia strony o katedrze na tej witrynie.© 2017   Krzysztof Krasnowiecki
    Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego